top of page
innowacja

Miarą sukcesu człowieka nie są oceny, które uzyskał w szkole, ale umiejętności, które zdobył. Wiedza teoretyczna zdobywana w szkołach dziś już nie wystarczy. Świat potrzebuje ludzi samodzielnych, niezależnych, kreatywnych, świadomych swoich uczuć, potrzeb i zasobów. Ludzi, którzy potrafią współpracować, dokonywać wyborów, zarządzać czasem i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Ludzi, którzy realizując siebie przyczynią się do wzbogacenia życia innych.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich absolwentów gimnazjów, którzy chcą kontynuować edukację w innowacyjnym liceum ogólnokształcącym, skrojonym na miarę ich potrzeb. Nagrodą w konkursie jest 30 programów stypendialnych, umożliwiających bezpłatną naukę w niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym REALIZACJA  w roku szkolnym 2018/2019. 

 

Nie interesują nas Twoje oceny, ani wyniki uzyskane podczas egzaminu gimnazjalnego. Dla nas najważniejsza jest Twoja kreatywność, pomysłowość, chęć rozwoju, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. 

 

Mamy dla Ciebie zadanie, które jest Twoją szansą na zdobycie jednej z trzydziestu nagród w naszym konkursie. 

 

Twój znajomy poprosił Cię o pomoc, bo wierzy w Twoją kreatywność i pomysłowość. W lipcu planuje otworzyć małą kawiarnię nad polskim morzem. Zdaje sobie sprawę z dużej konkurencji, jednak jego pasja wypiekania oryginalnych słodkości jest silniejsza od strachu przed niepowodzeniem. 

Zasoby, którymi dysponuje Twój znajomy:

  1. Food truck - furgonetka umożliwiająca sprzedaż i przygotowanie słodkich wyrobów.

  2. Oryginalna i ściśle tajna, rodzinna receptura umożliwiająca przygotowanie trzydziestu rodzajów ciast.

  3. Środki finansowe i niezbędne uprawnienia do rozpoczęcia działalności.

Twoje zadanie:

  1. Wybierz miejscowość nad Bałtykiem, która zwiększy szansę na sukces - wyjaśnij dlaczego dokonałeś takiego wyboru, co Tobą kierowało i jakie fakty przemawiają na korzyść tego miejsca (do 10 zdań).

  2. Wymyśl nazwę kawiarni, która zwiększy jej szansę na sukces i będzie wspierać zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów - wyjaśnij dlaczego dokonałeś takiego wyboru, co Tobą kierowało i jakie fakty przemawiają na korzyść tej nazwy (do 10 zdań).

  3. Zaprojektuj logo kawiarni, które umożliwi jej rozpoznawalność i wyróżni ją na tle konkurencji - nie musisz korzystać z profesjonalnych programów komputerowych, wystarczy szkic, rysunek na jednej stronie formatu A4, stworzony przy użyciu kredek, czy farb.

 

Na Twój projekt czekamy do 7 lipca 2018 r. (do godz. 17:00). Możesz wysłać go e-mailem na adres: liceum@realizacja.net lub pocztą tradycyjną na adres: Liceum Ogólnokształcące REALIZACJA, 87-100 Toruń, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12A (decyduje data stempla pocztowego). Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

 

bottom of page