top of page
AGENCJA REKLAMOWA

Dlaczego właśnie agencja reklamowa, a nie sklep spożywczy, czy inny rodzaj działalności gospodarczej?

 

Agencja reklamowa, to bardzo szeroka branża wymagająca różnorodnych umiejętności z zakresu informatyki, sztuki, dziennikarstwa, techniki, matematyki, geometrii, wiedzy o społeczeństwie, psychologii, komunikacji i przedsiębiorczości. Praktyczne wykorzystanie wiedzy z wielu przedmiotów jest więc na wyciągnięcie ręki. Agencja stwarza też przestrzeń do podjęcia współpracy z różnymi firmami, co nie tylko poszerza horyzonty uczniów, ale także daje im szansę dokładnego poznania możliwości zaplanowanie swojej ścieżki zawodowej.
 

W tej branży nie ma ograniczeń, a zakres świadczonych usług jest tak szeroki, że każdy uczeń znajdzie dla siebie miejsce, które nie tylko będzie zgodne z jego predyspozycjami, ale także da możliwość nieograniczonego wykorzystania kreatywnego myślenia. Uczniowie mogą zrewolucjonizować branżę reklamową, mogą wprowadzić nowe produkty i usługi, ogranicza ich tylko wyobraźnia. 

 

Przez trzy lub cztery lata aktywnego udziału w projekcie uczniowie poznają blaski i cienie prowadzenia działalności gospodarczej. Nie raz przyjdzie im mierzyć się z trudnościami i ograniczeniami wynikającymi z uwarunkowań prawnych, zawiłości księgowych, czy zarządzania ograniczonym budżetem. Będą ponosić konsekwencje swoich decyzji, mierzyć się z trudnościami pojawiającymi się w zespole, rozwiązywać konflikty, poszukiwać rozwiązań, negocjować i uczyć się na własnych błędach. Z determinacją i zaangażowaniem będą zmierzać do celu - samodzielnego sfinansowania wyjazdu wakacyjnego. Mogą pojechać do egzotycznego miejsca na innym kontynencie lub pod namiot do pobliskiej miejscowości, wszystko zależy od dochodów, które uda im się wygenerować przez rok działalności. Będą mieli też okazję dzielić się z tymi, którzy potrzebują wsparcia, zyskując satysfakcję z przyczyniania się do wzbogacenia życia innych.  

 

Wiedza z przedmiotów szkolnych, której nie wykorzystają podczas prowadzenia działań związanych z usługami i produktami oferowanymi przez agencję reklamową, będą mieli okazję zaprezentować udzielając korepetycji młodszym dzieciom ze Szkoły Podstawowej Montessori oraz przygotowując materiały dydaktyczne i wydając książki dla dzieci z lokalnych przedszkoli i szkół. Uczenie się historii, biologii, geografii, fizyki czy chemii zyska nowy wymiar, gdy uczniowie będę mogli podzielić się zdobytą wiedzą przygotowując zajęcia i materiały dla młodszych koleżanek i kolegów. 

bottom of page